Antud projekt on rahastatud Euroopa Komisjoni Horisont 2020 programmi Marie Skłodowska-Curie meetmest, lepingu nr 722750 alusel

Meediainfo
Meediakontaktid:
Riina Nõupuu, Festivali peakorraldaja - tel. +372 5597 5839, riina.noupuu@ahhaa.ee
Annika Vesselov, Festivali peakorraldaja - tel. +372 5302 2125,
annika.vesselov@ahhaa.ee
Mathis Bogens, kommunikatsioonijuht - tel. +372 5663 8667, mathis.bogens@ahhaa.ee

Tänavu toimub läbi aegade suurim Teadlaste Öö Festival

26.-30. septembrini toimuv 11. Teadlaste Öö Festival toob sellel aastal kaasa üle 900 teadussündmuse rohkem kui 40 kohas üle terve Eesti. Festivali tänavuseks peateemaks on teadus ja ulme. 

Festivali korraldaja Riina Nõupuu sõnul on tänavuse festivali sündmusterohkus tingitud koolide, lasteaedade ja noortekeskuste väga suurest huvist osalemise vastu. 

„Kui me eelmisel kümnel aastal oleme vaeva näinud selle nimel, et festival oleks tõsiselt üle-eestiline, siis tänavu saame uhkusega öelda, et me oleme selle saavutanud. Festivaliga on seotud rohkem kui 100 asutust ja ligi 2000 inimest,“ tutvustas Nõupuu.  

„Lisaks juba traditsiooniks saanud sündmustele, nagu õuekino, laborikülastused või teaduskohvikud, toome sellel aastal huvilisteni rahvusvahelise teaduse stand-up võistluse FameLab, mis toob 30. septembril AHHAAsse kokku nii noorteadlased kui ka juba päris tuntud professorid,“ lisas ta. 

Festivali tänavuseks peateemaks on teadus ja ulme. Kaaskorraldaja Annika Vesselovi sõnul sai teema valitud põhjusega, et see annab võimaluse keskenduda tulevikule ja teaduse senisele arengule. 

„Selle suure ulme taga on väga tihti teadlaste töö ja pühendumus ning just sellele me soovimegi tähelepanu pöörata,“ rääkis ta. „Üks ulmelisemaid teadusharusid, millele sel aastal keskendume, on sünteetiline bioloogia ja Eesti teadlaste panus sellesse. Festivali raames on meil antud valdkonnale pühendatud nii filmiõhtuid kui ka teaduskohvikuid.“ 

26.-30. septembrini aset leidev Teadlaste Öö Festival toimub juba 11. korda. Seekordne festival on läbi aegade suurim, kuna üle Eesti toimub rohkem kui 900 eriilmelist teadussündmust. Tegemist on mitte ainult Eesti, vaid ka kogu Baltikumi suurima teadusfestivaliga. 

Teadlaste Öö Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima.


Teadlaste Öö Festivali suursündmused:
26. septembril kell 10-19 - Kaisuloomahaigla @Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik
26.-30 septembril - Eriprogramm "TeadusBOOST ja punaseks!" @üle Eesti

30. septembril kell 18-20  Teaduskommunikatsiooni stand-up võistlus FameLab 2016 @Teaduskeskus AHHAA
30. septembril kell 21 -
Ulme hea 18+ pidu @Teaduskeskus AHHAA

Lae alla: Teadlaste Öö Festivali trükikava